بوکوبین

اثر مرکب

بوکومگ , بررسی کتاب , مقاله بوکومگ

۲ آبان ۱۳۹۸ 47 بازدید
بوکوبین

کتاب اثر مرکب

کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی نویسنده و سخنران انگیزشی محبوب و موفق آمریکایی هست که هم ناشر و هم دبیر مجله موفقیت آمریکاست.
همچنین دارن هاردی علاوه بر نگارش کتاب مانند اثر مرکب با راه اندازی شبکه های تلویزیونی در زمینه موفقیت و اثرگزاری فراوان در این حوزه و گفت و گو و مصاحبه با صدها فرد و کارآفرین موفق آمریکایی توانسته به عنوان یکی از کارآفرینان مطرح و موفق در سطح دنیا به شمار رود.
کتاب اثر مرکب با تایید نوسیندگان و نخبگان بزرگ خارجی مثل آنتونی رابینز آغاز میشود و در 6 فصل در پی آغاز جهش در زندگی و موفقیت و درآمد و همچنین موقعیت اجتماعی شماست. کتاب اثر مرکب ترجمه بسیار روان و خواندنی دارد و متن آن سرشار از مثال ها و داستان هایی است که فهم کتاب و منظور دارن هاردی را آسان تر میکند گرچه نویسنده کتاب یک فرد آمریکایی است و بعضا اصول و ارزش ها و راهکار های ارائه شده مبتنی بر فرهنگ ایرانی – اسلامی ما نیست اما در عین حال شما در جای جای این اثر مرکب با اصولی برخورد میکنید که هم عقلانی است و هم منطقی و هم تجربی و هم کاربردی و هم منطبق بر آیات و روایات اسلامی و فرهنگ کار و تلاش ایرانی.
دارن هاردی در کتاب اثر مرکب توضیح می دهد، چگونه با اهمیت دادن بیش تر به تصمیمات کوچک و اثر تجمعی شان بر زندگی مان، تغییرات پایدار ایجاد کنیم. با خواندن کتاب اثر مرکب دارن هاردی به ما نشان می دهد که با پذیرش مسئولیت زندگی خود می توانیم عاداتمان را تغییر دهیم و زندگی موفق تر، رضایت بخش تر و شادتری داشته باشیم. در مقدمه کتاب آمده است که برای موفقیت هیچ معجون معجزا آسا، فرمول مخفی و یا راه حل سریع السیر وجود ندارد بلکه با تمرکز به یک سری از اصول اساسی موفقیت حاصل می شود. در واقع اثر مرکب دستورالعمل اجرایی است که به شما می آموزد چگونه در استفاده از اصول استاد شوید و وقتی مهارت لازم را کسب کردید دیگر هیچ چیز وجود نخواهد داشت که نتوانید آن را به دست آورید.کتاب اثر مرکب دارای 6 فصل است که به طور اختصار به برسی آن میپردازیم.

6 فصل کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی:

فصل اول اثر مرکب:

فصل اول کتاب سعی در تفهیم مفهوم اثر مرکب دارد و این که برای رسیدن به موفقیت مهم ترین عامل ثبات قدم و حفظ آن در تمامی مراحل زندگی است. اثر مرکب بیان می دارد که انتخاب های کوچک و هوشمندانه و پایداری کردن در این انتخاب ها، هرچند ممکن است به ظاهر تغییرات محسوسی ایجاد نکند ولی همین تغییرات جزئی منجر به ایجاد نتایج کوچک و پایدار می شود که همین نتایج کوچک نهایتا موفقیت های بزرگ را رقم میزنند.

فصل دوم اثر مرکب:

فصل دوم اثر مرکب مطرح می کند که انتخاب های ما تأثیر مستقیم در اهداف و وضع زندگی ما دارند. به عبارت دیگر هر تصمیم هر چند جزئی و بی اهمیت مسیر زندگی ما را می سازند. گاهی تصمیمات بی اهمیت هستند که جلوی موفقیت ما را می گیرند. هدف اصلی این فصل این است بیاموزیم چگونه تصمیم های آگاهانه بگیریم تاباعث بهبود و شکوفایی زندگی مان شود

فصل سوم اثر مرکب:

فصل سوم به اهمیت عادت ها و تأثیری که بر تصمیمات و انتخاب های ما دارد اشاره می کند و به ما می آموزد که چگونه عادت های بد خود را کناد گذاشته و برای رسیدن به موفقیت چگونه عادت های مثبت را در وجود خود نهادینه کنیم. در ادامه این فصل می آموزد که برای ترک عادات بد و جایگزین کردن عادت های خوب چه کارهایی را باید انجام داد.

فصل چهارم اثر مرکب:

تکانش موضوع اصلی فصل چهارم است. دارن هاردی در این فصل از تکانش بزرگ به عنوان یکی از قدرتمندترین و مبهم ترین نیروهای موفقیت یاد کرده است. اما نکته مهمی که باید بدانید آن است که ایجاد تکانش کار ساده ای نیست ولی اگر یک بار آن را ایجاد کنید دیگر موفق خواهید بود. به عبارت دیگر تطبیق پیدا کردن با هر تغییری هم به همین صورت است و هر تغییری با برداشتن یک قدم کوچک شروع می شود. تنها یک قدم در هر زمان پیشرفت بسیار کندی است اما وقتی بعد از مدتی تبدیل به عادت شود می توان گفت تکانش بزرگ اتفاق افتاده و موفقیت و نتایج آن به صورت مرکب و سریع ظاهر می شود.

فصل پنچم اثر مرکب:

فصل پنجم به شما می آموزد که اگر میخواهید ذهن تان با بالاترین راندمان کارکند باید نسبت به اطلاعاتی که به خورد آن میدهید آگاه باشید و چگونه افکار منفی رابیرون بریزید و ایده های الهام بخش و مثبت را جایگزین آن کنید و همچنین از موقعیت هایی که شما را از مسیر و هدف اصلی تان دور میکند بپرهیزید.

فصل ششم اثر مرکب:

فصل ششم درباره اصرار و استمرار در مسیر موفقیت است. همه ما در مسیر پیشرفت،با محدودیت های فردی زیادی رو به رو می شویم. وقتی به محدودیتی برخوردید، با قاطعیت وارد مبارزه شوید تا نتایج سریع تر بگیرید .ممکن است جایی تصمیم بگیریم که به خاطر شکست های متوالی یا نتیجه ندادن تلاش هایمان دیگر ادامه دادن فایده ای ندارد. ولی بدانید این همان نقطه سرنوشت ساز است.
همان طور که دارن هاردی در پایان اشاره کرده، اثر مرکب ابزاری است که اگر آن را با ثابت قدمی و عمل مثبت ترکیب کنید منجر به ایجاد تفاوت های بلندمدت در زندگی تان خواهد شد.

میتوانید دیگر مقالات بوکوبین مانند مقاله کتاب دست دوم  را در بوکومگ مشاهده فرمایید.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *