بوکوبین

دبی فورد Debbie ford

معرفی نویسنده

۱۹ مهر ۱۳۹۸ 68 بازدید
بوکوبین

نویسندگان بوکوبین

دبی فورد Debbie ford

دبی فورد (Debbie ford) متولد 1 اکتبر 1955، نویسنده،مدرس،معلم و سخنران شناخته شده آمریکایی است. دبی فورد در سال 1988 با تالیف کتاب “نیمه تاریک وجود”  و چاپ آن توسط نیویورک تایمز به شهرت رسید.در کتاب نیمه تاریک وجود دبی فورد با کمک روانشناسی مدرن و ارائه دستور العمل های معنوی به خوانندگان خود در غلبه بر سایه فردی کمک میکند. دبی فورد در دو کتاب بعدی یعنی “جدایی معنوی” و “راز سایه” به خوانندگان می آموزد که چگونه به خرد درونی دست یابند و با رفتن به اعماق وجود،دریافت ها وشناخت هایی در باره زندگیشان پیدا کنند.

دبی فورد (Debbie ford) پس از دریافت جایزه فارق التحصیل برگزیده در زمینه روانشنانسی در سال 2001 و دریافت دو دکترای افتخاری درسال های 2003 و 2004، موسسه فورد را برای مربیگری یکپارچه تاسیس کرد.دبی فورد در موسسه فورد روش های آموزشی متفاوتی ایجاد کرد که مردم سراسر دنیا آنرا فراگرفته و بکار میبندند.

آموزش های روشن بینانه و فرآیند های انقلابی درونی دبی فورد همراه با نپذیرفتن پیش پا افتادگی موجب شد که او در سراسر جهان به عنوان یک مربی، سخنران نوید بخش و برگزار کننده موفق دوره ها،مشهور باشد.

کتاب “بهترین سال  زندگی” را دبی فورد به پرده برداری از روش آزموده برای یک زندگی استثنایی اختصاص داده است.”بهترین سال زندگی” به شما راهنمایی میکند تا گام در عظمت وجودی خود بگذارید و آن جنبه های وجودیتان که ضامن موفقیت شماست را شناسایی و تقویت کنید.

نوشته ای که در ادامه میخوانید از کتاب “راز سایه”،تفکرات نویسنده ای است که نامش در لیست پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز جا گرفته است. ترجمه کتاب های دبی فورد به بیست و شش زبان دنیا و بکارگیری آنها در دانشگاه ها و دیگر مراکز یادگیری و روشن گری سبب معروفیتش در سراسر دنیا شده است.

“هرکدام از ما داستانی داریم که منحصر به خودمان است. این داستان مانند اثر انگشت، ما را از اطرافیانمان متمایز میکند. هرچیزی که اثری بر زندگی ما گذاشته، در این داستان حک شده است.هر شخص، رویداد و وضعیتی که عمیقا بر ما تاثیر گذاشته است بر روان ما ردی دارد.تاثیری که پدر و مادر خوب،بیماری دوران کودکی ، آموزگار الهام بخش یا پرستار بی توجه بر ما داشته اند با ما باقی میماند و بخشی از هویتمان میگردد.نتیجه گیری های ما درباره این رویداد ها به علاوه معنایی که به آنها میدهیم، در درونمان حک میشوند و موضوع نماشنامه شخصی ما میشوند. میخواهم کاملا درک کنید داستان شما بد نیست. در واقع احتمالا با ارزش ترین وسیله شماست.اما باید بدانید که اگرچه داستان شما بد نیست، محدود کننده است.داستان شما حصاری به دور وجودتان میکشد و آنرا به بخش کوچک و کم اهمیتی محدود میکند و اجازه نمیدهد به تمام وجود خود دسترسی داشته باشید.اما همین که داستانتان را تشخیص دهید ، با آن به صلح برسید و اجزای مهم آنرا بیرون بکشید، میتوانید از حقارت پست ترین افکار خود خارج شوید و در راه برآورده کردن والاترین رویاهایتان گام بردارید.”

دبی فورد در حرفه خود دریافته بود که یکی از هدایای بزرگ او پیوستن گروه کثیری از مردم به روند دگرگونی است. او استاد مسلم به عضویت درآوردن مردم در حالات خوب بودن،کامل و بی نقص بودن،یکپارچه شدن،خطر پذیر بودن،انتخاب های مقتدرانه کردن،مسئولیت پذیر بودن،زدودن گذشته و رها کردن و بخشیدن بود.

این شخصیت موفق و خودساخته سرانجام در آخرین کتاب خود یعنی “شجاعت”تصویری از شهامت را پیش روی خوانندگان میگشاید تا از نقش قربانی رها شود و اسب راهور دلیری را در زندگانی بتازاند.دبی از مراحل دشوار رویارویی با بیماری سرطان و پذیرش این وضعیت پرده برمیدارد و در نهایت در 17 فوریه 2013 در سن دیه گو شجاعانه از پیچ و تاب سایه های دنیا گذشته و به حقیقت نامتناهی میپیوندد.

میتوانید دیگر مقالات بوکوبین مانند مقاله کتاب دست دوم  را در بوکومگ مشاهده فرمایید.

 

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *