بوکوبین

راز ( راندا برن)

بررسی کتاب

۱۳ مهر ۱۳۹۸ 108 بازدید
بوکوبین

نام کتاب : راز

نویسنده: راندا برن

راندا برن در کتاب راز برای اولین بار از قانونی صحبت کرد که آن را راز موفقیت و ثروت تعداد زیادی از افراد موفق ومشهور تاریخ جهان نام گذاری کرد او درکتاب راز گفته است که بیشتر افراد برجسته تاریخ از این قانون برای موفقیت هابی خود بصورت آگاهانه یا ناآگاهانه استفاده کرده اند .

9 بخش کتاب راز نوشته راندا برن:

1) سختی از افشاگران راز
2) راز به زبان ساده
3) چگونه از راز استفاده کنیم؟
4) فرایند های قدرتمند
5) راز پول
6) راز سلامتی
7) راز جهان
8) راز شما
9) راز زندگی

در توضیحات پشت جلد کتاب راز آمده است : «اجزای یک راز بزرگ در سنت‌های گفتاری، ادبیات، ادیان و فلسفه‌ی قرن‌های متمادی یافت شده است. برای اولین بار در جریان یک رازگشایی بی‌سابقه، تمام اجزای راز کنار هم قرار گرفتند تا زندگی همه‌ی کسانی را که با آن آشنا می‌شوند، متحول سازند».

کتاب راز به شما می‌آموزد که چگونه از راز در جنبه‌های مختلف زندگی خود استفاده کنید و آن را به‌منظور دستیابی به پول، سلامتی، روابط مطلوب، خوشبختی و هر چیزی که در این جهان می‌خواهید، به کار ببرید. .

کتاب راز به شما کمک می‌کند تا به نیرویی که درون شما نهفته است، پی ببرید و متعاقبا شادی و خوشبختی را به زندگی خود راه دهید.قانون جذب و رازی که راندا برن در کتاب رازمطرح می کند نه اینکه پیچیده باشد اما برای اکثر افراد بسیار جدید و ناشناخته به نظر می آید مخصوصا اینکه جامعه از کودکی در لایه های عمیق ذهن افراد این باور را تثبیت کرده است که بیشتر سعی کنند از نیروی بدنی و فیزیکی خود برای موفقیت و ثروت استفاده کنند تا از نیروی ذهن و متافیزیک .
بخشی از مقدمه کتاب راز راندا برن:

یک سال قبل زندگیم از هم فرو پاشید به طور خستگی ناپذیری کار میکردم که ناگهان پدرم فوت کرد و روابطم با همکارانم و کسانی که دوستشان داشتم رو به تیرگی گرایید در آن زمان حتی فکرش را هم نمیکردم که در یاس و ناامیدی بزرگترین موهبت نصیبم شود
نگاهی گذرا به یک راز بزرگ _راز زندگی_ انداختن رازی که در یک کتاب یکصد سال بود و دخترم هیلی آن را به من هدیه کرده بود شروع به جستجوی راز در طول تاریخ کرده‌ام نمی‌توانستم باور کنم که همه مردم از آن باخبر اند آنها برجسته ترین افراد در طول تاریخ بودند افرادی چون نیوتن هوگو لینکلن امرسون ادیسون و انیشتین.
با ناباوری از خود پرسیدم چرا کسی از آن خبر ندارد اشتیاق شدیدی برای در میان گذاردن این راز با همه مردم داشتم و از این رو به جستجوی افرادی پرداختند که در قید حیات بودند و از این راز آگاهی داشتند این افراد یکی پس از دیگری یافت شدند من هم چون آهنربایی عمل میکردم که به محض آغاز تحقیق و بررسی متفکران برجسته ای که در قید حیات بودند یکی یکی به سوی من جذب می‌شدند هنگام یافتن یک مربی بلافاصله مربی دیگر ظاهر می‌شد و بدین ترتیب زنجیره کاملی از مربیان و متفکران در جلوی چشمانم پدید آمد چنان چه خطایی مرتکب میشدم چیز دیگری جلوی چشمانم نیامد به دلیل سردرگمی ذهنی مربی بزرگ بعدی پیش رویم ظاهر می‌شد و نیز چنانچه در طول انجام تحقیقات هم تصادفاً دکمه ای را به اشتباه در روی کامپیوتر فشار میدادم این امر منجر به یافتن اطلاعاتی بسیار مهم و حیاتی می‌شد تنها در مدت چند هفته ای که در جستجوی راز در قرون گذشته بودم عاقبت توانستم پژوهندگان معاصر این راز را کشف کنم.

 

میتوانید دیگر مقالات بوکوبین مانند مقاله کتاب دست دوم  را در بوکومگ مشاهده فرمایید.

 

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *