بوکوبین
بوکوبین

بازی PES20 یا FIFA20 مسئله این است …!

هرساله طرفداران pes و fifa منتظر نسخه جدید گیم های محبوبشان هستند که ببینند شرکت های کونامی و EA چه نوآوری و تغییراتی نسبت به نسخه های قبل داشته اند. با گذشت سال ها به این روند عادت کرده ایم که pes در صدر جدول فروش قرار بگیرد اما در این 3 یا 4 سال گذشته ورق به کلی برگشته است و فیفا توانسته است که فروش بهتری نسبت به pes داشته باشد ولی همچنان این سوال باقی است که بالاخره کدامیک ، pes یا fifa ؟
Pes در سال های گذشته از نظر گرافیک بازی و طراحی چهره بازیکنان و خیلی موضوعات دیگر از رقیب خود بالاتر بوده که نتیجه آن افزایش فروش آن نسبت به فیفا بوده است. اما اگر کمی واقع بینانه به این موضوع بنگریم میبینیم که pes با این که فروش بیشتری داشته است به این معنی نیست که مطلقا از فیفا بهتر بوده است قطعا یکی از مشکلاتی که کاربران pes را بیشتر از همه چیز کورد آزار و اذیت قرار میدهد نبود لایسنس تیم های بزرگ و مطرح در لیگ های معتبر است ( به عنوان مثال نبود تیم بایرن مونیخ در pes19 ) مسئله ای که کابران فیفا با آن مشکلی ندارند.

یک شکست فراموش نشدنی !

دقیقا 5 یا 6 سال قبل بود که نسخه های pes14 و fifa14 به طور همزمان با هم به کاربران معرفی شدند. ولی در آن برحه تاریخی فیفا قطعا به اندازه pes شناخته شده نبود چه برسد به این که بخواهد با pesای رقابت کند که در سال قبل نسخه pes13 را معرفی کرده بود که در نوع خود یک شاهکار بود و گیم پلی بسیار روان و عالی داشت، اما سال 2014 برای pes یک فاجعه بود چرا که pes14 یک چیزی در حد افتضاح بود، شاید باورتان نشود که pes14 نسبت به نسخه قبلی خود هیچ پیشرفتی نداشته و به اعتقاد بسیاری از پلیر های حرفه ای pes حتی از pes12 هم ضعیف تر عملکرده بود ولی در سمت مقابل fifa14 توانست بازخورد های بسیار خوبی دریافت کند که دلیل آن تغییر گیم پلی و تغییرات ریشه ای در بازی بود.
یکی از برگ های برنده فیفا در طول این سال ها، استفاده از گزارشگر های طبیعی و جذاب بوده است که حرف های زیادی برای گفتن دارند و تقریبا نسبت به هر اتفاقی در بازی از خود واکنش مشان میدهند اما در طرف مقابل pes چند سالی است که به گزارشگر خسته کننده بازی های خود دست نزده و تقزیبا هر سال از آن ها جملاتی تکراری سال قبل را میشنویم که برای کاربران زیاد این مسئله خوشایند نیست.
اگر بخواهیم در مجموع جمع بندی از این بحث داشته باشیم دلیل شکست pes در مقابل fifa فقط خودش بوده !
جدا از جدال دو بازی که برای بدست آوردن عنوان بهترین بازی سال با هم دارند، برنده واقعی طرفداران فوتبال هستند که با دو بازی روبه¬رو هستند که میتوانند یک سال با آن ها سرگرم شوند. شما کدامیک را ترجیح میدهید؟ FIFA یا PES ؟
گیم پلی ساده و جذاب pes یا فیفا و حالت های سرگرم کننده و جدیدش ؟

میتوانید دیگر مقالات بوکوبین مانند مقاله کتاب دست دوم  را در بوکومگ مشاهده فرمایید.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *