بوکوبین
بوکوبین

نام کتاب : نگرش همه چیز است

نویسنده: جف کلر

کتاب “نگرش همه چیز است” اثر جف کلر نویسنده توانا و معروف در حوضه روانشناسی و موفقیت است. کتابی که به شما چگونگی تغییر در نگرش خود در تمام زمینه ها و در نهایت تغییر در زندگی تان را آموزش می دهد.

مفهوم نگرش در کتاب “نگرش همه چیز است”:

نگرش را می توان دریچه ای ذهنی تصور کرد که افراد مختلف از دریچه های ذهنی مختلف و مختص خود به اتفاقات و وقایع جهان پیرامون خود می نگرند.

جف کلر در کتاب “نگرش همه چیز است” اعتقاد دارد بعضی افراد از دریچه خوش بینی به وقایع نگاه میکنند و پس از رخ دادن اتفاقی در زندگی خود سعی میکنند نکات و ویژگی های مثبت آن را در نظر بگیرند و راه حل های کاربردی را پیدا کند و راه را ادامه دهد، نگرش مثبت یعنی خوبی دیگران را دیدن ، یعنی همیشه بیان کلمه “میتوانم” در تمام زمینه ها ، یعنی داشتن زندگی شاد و پر از موفقیت.

اما در مقابل آن افرادی هم هستند که دنیا را از دریچه بر بینی نگاه میکنند و زمانی اتفاقاتی  در زندگیشان رخ میدهد تفاوتی برایشان نمیکند این رخداد خوب است یا نه این افراد فقط جنبه های منفی و بد را میبینند و همیشه نا امید و افسرده هستند ، عبارت نمیتوانم را همیشه تکرار میکنند، عیوب دیگران را فقط میبینند.

جف کلر در “نگرش همه چیز است”  بیان میکند انسان قدرتی دارند به نام قدرت اختیار ، انسان ها اختیار کامل دارند و خودشان تصمیم میگیرند که نگرش مثبت داشته باشند زندگی خود را متحول کنند و خوش بین باشند و در نهایت سلامت روانی و جسمانی داشته باشند و یا نگرش منفی و بد بینی را انتخاب کنند و زندگی خود را به تباهی بکشند و از زندگی این موهبت الهی لذت نبرند.

جف کلر در کتاب جذاب “نگرش همه چیز است”  ما را با 12 درس بزرگ آشنا میکند، درس هایی که به ما می آموزد چگونه با بهره گیری از نگرش مثبت از قابلیت های خارق العاده خود جهت دستیابی به زندگی سالم ، شاد و پر از موفقیت استفاده کنیم .

6مورد  از دوازده درس جف کلر در “نگرش همه چیز است”

1.نگرشتان را عوض کنید و دوباره به زندگیتان نگاه کنید،
2. نگرشتان را تحت اختیار بگیرید
3. راه موفقیت خود را مجسم کنید
4. پای رویایتان بایستید و متعهد شوید
5. مشکلاتتان را به فرصت‌ها تبدیل کنید
6. مراقب گفتارتان باشید

تفاوت نگرش همه چیز است  با کتاب های دیگر:

یکی از ویژگی های مثبت کتاب ” نگرش همه چیز است ” این است که جف کلر بر اساس تجربیات شخصی خود کتاب را به نگارش در آورده است و جف کلر پس از اینکه زندگی خود را متحول کرده است شروع به نگارش  ” نگرش همه چیز است ” کرده است و این ویژگی بسیار مهمی است که بدانیم کتابی را مطالعه میکنیم که خود نویسنده برا اساس واقعیت و تجربه نوشته است و کتابی بی ارزش که مطالبی غیر واقعی را بیان کند نیست .

جف کلر درباره زندگی خود و اینکه چگونه تغییر نگرشش به زندگی، زندگی اش را متحول کرد مینویسد:

من، در سال 1985 در خلوت خود به تنهایی با روحیه‌ای منفی و افسرده نشسته بودم. در حرفه‌ی خودم به عنوان وکیل از پا درآمده بودم و به هیچ ‌وجه نمی‌دانستم که چگونه اوضاع را بهبود بخشم. هیچ‌رویایی…هیچ هدفی…و هیچ نیرویی نداشتم. سپس چیزی کشف کردم که زندگی‌ام را دگرگون ساخت. من قدرت نگرش مثبت را کشف کردم!  زمانی که من نگرشم را تغییر دادم، دنیایی جدید برای من نمایان شد. من از شروع مطالعه‌ی عمیق اصول رشد شخصی بسیار هیجان زده بودم وشروع کردم به تصور رویاهای بزرگی درباره سهیم شدن اصول موفقیتم با دیگران که زندگی‌ام را متحول کرد. در سال 1992 تصمیم گرفتم آن رویا را دنبال کنم و در چی حرفه‌ای به عنوان نویسنده و سخنران انگیزشی، شغل وکالت را رها کردم. شما نیز توانایی متحول کردن زندگی خودتان و اوج گرفتن تا ارتفاعات جدید موفقیت و رضایت را دارید. نگرش شما چه منفی باد چه مثبت، یا جایی بین این دو، این کتاب به شما نشان می‌دهد که چگونه اختیار زندگی‌تان را به دست گیرید و توانایی باور نکردنی‌تان را به جریان اندازید. با یادگیری و به کار بردن دوازده درسی که در این کتاب گفته شده است، پر از انرژی خواهید شد…شروع به دیدن پیشامدهای جدید خواهید کرد. برای گسترش دادن توانایی‌های منحصر به فردتان اقدام خواهید کرد و نتایج خارق‌العاده‌ای به دست خواهید آورد. این کتابی است که به شما نشان خواهد داد چگونه نگرشتان را تغییر دهید و زندگی‌تان را دگرگون کنید.

سخن آخر

نگرش مثبت و مثبت اندیشی صرفا یک موضوع انگیزه بخشی نیست، بلکه تاثیر فوق العاده ای بر شخصیت، سلامتی و میزان انرژِی و خلاقیت شما دارد. نگرش مثبت کمک میکند تا به راحتی از عهده امور روزانه زندگی بربیایید. خوشبختی وخوشبینی را در زندگی تان به ارمغان می­آورد و شما را از نگرانی و تفکر منفی دور میکند. اگر نگرش مثبت را به عنوان یک روش زندگی انتخاب کنید، تغییرات سازنده ای را به زندگی تان می­آورید و زندگی تان را شاد تر و روشن تر و موفق تر میکنید. در واقع نگرش مثبت یک حالت ذهنی قدرتمند است که ارزش های خوب و عالی را توسعه میدهد.

میتوانید دیگر مقالات بوکوبین مانند مقاله کتاب دست دوم  را در بوکومگ مشاهده فرمایید.

 

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *