بوکوبین

BATMAN

بوکومگ , بررسی بازی

۹ آذر ۱۳۹۸ 43 بازدید
بوکوبین

بازی BATMAN

پس از مدت ها انتظار BATMAN ARKHAM NIGHT منتشر شد و داستان بتمن به پایان رسید با بررسی این بازی با بوکومگ همراه باشید.
در سال 2009 با انتشار اولین نسخه سری با نام BATMAN ARKHAM ASYLUM هیچ فکرش را هم نمیکرد که استدیو سازنده بازی پس از 3 سال از انتشار آن دست به کار بزرگی بزند، بتمن با استدیو راک استدی در دنیای بازی های ویدئویی جان تازه ای گرفت، تا جایی که هر ابر قهرمانی آرزوی این را داشت که چنین بازی قدرتمندی از سرنوشت او ساخته شود. اما کار بتمن به همین جا ختم نشد و با انتشار BATMAN ARKHAM CITY ماجرا ها و جریانات بتمن در آرکام ادامه پیدا کرد و راک استدی با انتشار این نسخه ها خوب از بازی بتمن خود را به عنوان یکی از استدیو ها خوب بازی سازی نقش خود را تثبیت کرد و توانست جوایز و دستاورد های زیادی از این طریق بدست آورد این موفقیت ها تا جایی ادامه پیدا کرد که BATMAN ARKHAM CITY به عنوان بهترین بازی سال انتخاب شد. و از همان موقع طرفدارن بازی منتظر نسخه جدید بازی بتمن شدند. موضوع نگران کننده ای که در انتهای BATMAN ARKHAM CITY شاهد آن بودیم این بود که جوکر در پایان بازی میمیردو احتمال میرفت که از خذابیت های بازی کاسته شود ولی اصلا هم اینگونه نیست! البته در بین همه این موضوعات این هم مشخص شد که BATMAN ARKHAM NIGHT بازی پایانی برای داستان بتمن خواهد بود.
اما مسئله اینجاست که آیا در این نسخه جدید هم شاهد روند رو به رشد و رو به جلوی سری بتمن ها خواهیم بود یا خیر؟ آیا بازی BATMAN ARKHAM NIGHT پایان راضی کننده ای برای این سه گانه خواهد بود یا خیر؟ از همه مهم تر این که آیا این نسخه میتواند موفقیت 2 نسخه قبلی خود را تکمیل کند؟

داستان جذاب بازی

مردم گاتهام چگونه در این شهر زندگی میکنند؟ انگار قرار نیست این شهر روی آرامش را به خود ببیند.
شب هالوین است و همه چیز در شهر آرام به نظر میرسد و چند ماهی است که از مرگ جوکر گذشته است و جسد او در کوره سوزانده شده است و دیگر به نظر نمیرسد که تهدیدی برای شهر وجود داشته باشد که ناگهان همه چیز به هم میریزد و مترسک ( SCARECROW ) از طریق تلویزیون های بزرگی که در سطح شهر نصب شده اند مرد را تهدید به بمب گذاری میکند. او برای نشان دادن قدرت خود به مردم یک رستوران کوچک و تمام مردم حاضر در آن را با گاز سمی خود ترساندهو آن ها را به جان هم انداخته است. مردم هم که از دیدن این تصاویر وحشت زده شده اند با کمک پلیس گاتهام خیلی زود شهر را تخلیه میکنند. پلیس شهر توان مقابله با مترسک را ندارد چرا که مترسک تمام خلافکار های بزرگ شهر را با هم متحد کرده است تا صاحب این شهر پر هیاهو شود. در این شرایط است که بتمن وارد میشود و قرار است که یه شب بسیار طولانی و سخت را برای نجات گاتهام سپری کند!
در بازی BATMAN ARKHAM NIGHT پیدا کردن مترسک و کشتن او تنها بخش کوچکی از بازی است چرا که بازی آنقدر ماموریت های فرعی و جذاب برایتان فراهم میکند که شاید بعضی وقت ها کشتن مترسک هم از یادتان برود!

ماموریت های بازی

رسیدن به مترسک به تنهایی برای بتمن ممکن نیست به همین دلیل باید منتظر روابط غافل گیر کننده در بازی باشید. علاوه بر این که مترسک چند تانک را وارد شهر کرده و عملا شهر را به میدان جنگی برای شما تبدیل کرده است TWO FACE به جان بانک های شهر افتاده است و چند ماموریت برای بتمن برای نجات بانک ها و دستگیری TWO FACE وجود دارد همچنین PENGUIN چند انبار اسلحه خیلی مهم در شهر ساخته است که زحمت نابود کردن آنها هم با بتمن است !
یکی دیگر از بخش های جذاب بازی وجود دیوانه ای به اسم RIDDLER است که CATWOMAN را گروگان گرفته است و 10 معما یا پازل را پیش روی بتمن گذاشته تا پس از حل کردن آنها کلید نجات CATWOMAN را پیدا خواهید کرد.
بازی BATMAN ARKHAM NIGHT برخلاف بسیاری از بازی هایی که منتشر میشوند شما را مجبور به فکر کردن در طول بازی میکند و این گونه نیست که از نقطه ای به نقطه دیگر بروید چند نفر را کتک بزنید و تمام ، ماموریت بعدی برایتان باز شود !
شما در تمام طول بازی باید به تمام حرکات دشکنان دقت کنید و گاهی تمام جزئیات شهر را اسکن کنید تا راه نجاتی برای خودتان پیدا کنید خلاصه که همیشه ذهنتان دگیر بازی خواهد بود.

گرافیک و صداگذاری عالی بازی

گرافیک بازی به لطف جدید ترین نسخه UNREAL ENGINE بسیار زیبا به نظر میرسد و به جرئت میتوان گفت که شاهد یکی از سینمایی ترین بازی های زندگی تان خواهید بود. همه چیز عالی طراحی شده و با این که بازی در شب است ولی همه چیز با جزئیات خوب طراخی شده است.
صدا گذاری و موسیقی بازی دیگر حرفی برای گفتن باقی نگذاشته اند صداپیشگان بازی همگی جزو بهترین های دوبله هستند و سابقه بسیار خوبی در این امر دارند و به خوبی از پس این بازی هم برآمده اند. در کل بازی BATMAN ARKHAM NIGHT پایان بسیار خوب و جذابی بر سه گانه بتمن است و به خوبی توانسته تکمیل کننده دو نسخه موفق قبلی باشد.

میتوانید دیگر مقالات بوکوبین مانند مقاله کتاب دست دوم  را در بوکومگ مشاهده فرمایید.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *